Wielka Brytania: średnia płaca w budowlance wzrosła o 8,5 proc. przez brexit

opublikowano: 24-06-2019, 13:41

Średnie wynagrodzenie w brytyjskiej branży budowlanej wzrosło w ciągu 12 miesięcy o 8,5 proc., bo zbliżający się brexit zmniejszył liczbę dostępnych pracowników z innych krajów Unii Europejskiej, informuje Reuters.

Firma rekrutacyjna Randstrad podała, że średnie roczne wynagrodzenie w branży budowlanej wzrosło w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 3,6 tys. GBP i wynosi 45,9 tys. GBP. Analitycy nie mają wątpliwości, że firmy budowlane muszą płacić więcej z powodu trudności ze znalezieniem pracowników. To spowodowanej jest mniejszą migracją z innych krajów Unii Europejskiej.

Choć zwolennicy brexitu mogą argumentować, że dzięki niemu możliwy będzie wzrost płac w Wielkiej Brytanii, to analitycy patrzą na to inaczej.

- Najlepsi i doświadczeni kierownicy budowy zarabiają już prawie tyle co członek parlamentu. Choć to dobra wiadomość dla poszczególnych osób, to niekoniecznie dobra dla gospodarki – powiedział Owen Goodhead z Randstad.

Zwrócił uwagę, że w Londynie prawie co trzeci pracownik branży budowlanej to przyjezdny z innych krajów Unii Europejskiej.
 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu