Wielka Brytania: wskaźnik sprzedaży detalicznej spadł najniżej od maja

PM, Reuters
opublikowano: 26-01-2021, 13:08
aktualizacja: 26-01-2021, 13:10

Sprzedaż detaliczna na wyspach spadła najniżej od maja 2020 roku, wynika z raportu przedstawionego przez Konfederację Przemysłu Brytyjskiego.

Przedłużający się w Wielkiej Brytanii lockdown znacząco odbił się na wielu przedsiębiorstwach zajmujących się handlem. Styczniowy wynik sprzedaży detalicznej spadł do -50 z grudniowego -3. Jest on najgorszy od maja 2020 roku.

„Prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będzie luzowania obostrzeń, dlatego spodziewamy się kontynuacji spadków w sektorze sprzedaży detalicznej” - powiedział ekonomista Ben Jones.

zakupy inflacja cpi
zakupy inflacja cpi
Adobe Stock

Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego (CBI) chce, aby minister finansów Rishi Sunak zwolnił z podatku od nieruchomości mniejszych detalistów. W ramach najnowszych obostrzeń, które weszły w życie 5 stycznia, musieli oni zamknąć swoje sklepy.

Do tej pory sprzedaż detaliczna ucierpiała znacznie mniej niż inne gałęzie gospodarki Wielkiej Brytanii. Kupujący wydawali więcej niż zwykle na artykuły spożywcze i ubrania, chcąc poprawić jakość swojego życia podczas lockdownu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane