Wielka Brytania wycofuje się z planu budowy 300 tys. domów

PM, Bloomberg
opublikowano: 11-05-2022, 14:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Michael Gove, brytyjski minister odpowiedzialny za sztandarową politykę Borisa Johnsona mającą na celu pobudzenie rozwoju regionów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, podczas ostatniego wywiadu zdawał się wycofywać z pomysłu budowy 300 tys. domów rocznie.

fot. Daniel Acker/Bloomberg

– Rząd zrobi wszystko co w jego mocy, aby zwiększyć liczbę budowanych domów. Sukcesem nie jest jednak osiągnięcie celu, jeżeli domy, które są budowane, są niechlujne, postawione w złym miejscu, nie posiadają wymaganej infrastruktury i nie przyczyniają się do tworzenia pięknych społeczności – powiedział Gove w wywiadzie dla stacji BBC.

Zgodnie z ogłoszoną we wtorek aktualizacją rządowego planu, lokalne obszary dostaną większą władze nad tym, co i gdzie będzie budowane. Zabudowa niezamieszkałych terenów publicznych będzie podlegała głosowaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane