Wielka Brytania wyda 232 mln GBP na przygotowania sportowców do igrzysk

PAP
opublikowano: 16-08-2021, 12:01

Brytyjski rząd zapewni 232 miliony funtów (320 milionów dolarów), oprócz funduszy uzyskanych ze specjalnej loterii, na wsparcie przygotowań do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2024 roku w Paryżu - potwierdził premier Boris Johnson.

To będzie o 44 procent więcej niż przez pięć lat wydano na przygotowania do startu w Tokio, gdzie ekipa Wielkiej Brytanii w klasyfikacji medalowej zajęła czwarte miejsce zdobywając 65 krążków.

Brytyjczycy w Tokio wywalczyli 22 złote, 21 srebrnych i 22 brązowe medale. Triumfowała reprezentacja USA z dorobkiem 113 (39-41-33).

"Reprezentacja Wielkiej Brytanii pokazała w Tokio to, co mamy najlepsze w naszym kraju, demonstrując sportową postawę, ciężką pracę i rekordowe wyniki" – powiedział Johnson.

Premier dodał, że jest przekonany, iż zwiększone finansowanie sprawi, że wyniki uzyskane w Paryżu w 2024 roku będę jeszcze lepsze od tych z Tokio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane