Czytasz dzięki

Wielka Brytania zasili zabytki energią z biomasy

AR
opublikowano: 06-07-2015, 12:34

30 mln funtów – tyle U.K.’s National Trust, generalny konserwator zabytków w Wielkiej Brytanii, planuje zainwestować w energię odnawialną.

Zielone źródła zastąpią te tradycyjne w zabytkowych nieruchomościach na terenie całego kraju. Czysta energia będzie pochodzić z 40 różnych projektów, w tym od producentów biomasy oraz z elektrowni wodnych – wynika z oficjalnego komunikatu prasowego U.K.’s National Trust, opublikowanego w poniedziałek.

Wiele z brytyjskich zabytków położonych jest w odosobnionych miejscach, bez dostępu do gazu i prądu. Na zdjęciu wieża Castle Stalker w Szkocji
Gil Cavalcanti CC BY-SA 3.0 lub GFDL, Wikimedia Commons

Zgodnie z przyjętą strategią, do 2020 roku konserwatorzy zabytków chcą zwiększyć udział energii ze źródeł odnawialnych w podlegających im budynkach do 50 proc. Dzięki temu –  jak szacują – rachunki za prąd, w skali kraju, obniżą się o 4 mln funtów rocznie. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane