Wielka Brytania: znaczny wzrost zainteresowania lotami

  • Paweł Makosz
opublikowano: 23-02-2021, 10:35

Sprzedaż biletów brytyjskich linii lotniczych wzrósł ponad czterokrotnie w ciągu kilku godzin od wystąpienia Borisa Johnsona, który przedstawił plan powrotu podróży międzynarodowych.

Zwiększone zainteresowanie lotami jest konsekwencją poniedziałkowego wystąpienia Borisa Johnsona, który poinformował o możliwym zniesieniu części ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych po 17 maja.

W ciągu kilku godzin od wystąpienia premiera, na Wyspach Brytyjskich o 337 proc. wzrosła liczba zarezerwowanych biletów lotniczych, natomiast o 630 proc. sprzedaż pakietów wakacyjnych.

Samolot linii lotniczej EasyJetFot. Hugo Petitjean/Pixabay
Samolot linii lotniczej EasyJetFot. Hugo Petitjean/Pixabay

– Ten wzrost liczby rezerwacji pokazuje, że sygnał ze strony rządu o umożliwieniu podróży był tym, na co czekali brytyjscy konsumenci - powiedział dyrektor generalny EasyJet Johan Lundgren.

Chociaż statystyki obejmują jedynie kilka godzin sprzedaży to wyraźnie potwierdzają optymizm wśród klientów czekających na wakacyjne podróże. Do tej pory wśród najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Brytyjczyków znalazł się Hiszpania, Portugalia oraz Kreta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane