Partnerem sekcji jest TAURON

Wielka burza mózgów w Krakowie: miasto organizuje KrakHack

AR
aktualizacja: 02-03-2017, 13:16

Uczestnicy imprezy w 24 godziny mają zaprojektować miasto przyszłości. Rozpoczęły się zapisy na pierwszy krakowski hackathon miejski, który odbędzie się w marcu - informują organizatorzy.

Hackatony to popularne wśród programistów maratony, podczas których przez określony czas (zazwyczaj od 24 do 72 godzin) biorące w nich udział drużyny rywalizują ze sobą, próbując stworzyć rozwiązanie technologiczne dla konkretnego problemu.

– KrakHack wyróżnia się spośród innych hackatonów innowacyjnym podejściem: nie ograniczamy się do  pomysłów  technologicznych – tłumaczy  Jacek  Woźniak,  wicedyrektor Wydziału Rozwoju Miasta. 

KrakHack to 24-godzinna burza mózgów i pierwsze w Małopolsce spotkanie tego typu organizowane specjalnie dla miasta. Ma pomóc w przygotowaniu Strategii Rozwoju Krakowa 2030. Organizatorem jest sam magistrat. 

Udział w imprezie mogą wziąć nie tylko doświadczeni programiści.

– Stawiamy też na rozwiązania społeczne. Chcemy, aby w wydarzeniu mógł wziąć  udział każdy, kto ma pomysł i chęć do pracy – mówi  Wojciech Przybylski, prezes  Krakowskiego Parku Technologicznego i jeden z mentorów podczas KrakHacku.

Uczestnicy będą  mieli dobę na zaprezentowanie i dopracowanie swoich pomysłów na Kraków przyszłości już 18 marca. Zespoły (1 - 5 osób) mogą się zapisać na stronie  www.KrakHack.pl i wystartować w jednej z pięciu kategorii: społeczeństwo,  infrastruktura, środowisko, biznes i joker, obejmującej pozostałe kreatywne pomysły. Zapisy trwają do 12 marca. Udział w KrakHack mogą wziąć zarówno mieszkańcy,  jak spoza stolicy Małopolski.

– Co najważniejsze, mają  szansę na zrealizowanie projektu – podkreśla Wojciech Przybylski

Autorzy najlepszych propozycji  wygrają nagrody rzeczowe i zaprezentują swój pomysł na gali  finałowej w Urzędzie Miasta Krakowa (20 marca) m.in. przed prezydentem Jackiem Majchrowskim. Zwycięskie propozycje mają szansę na wpisanie do Strategii Rozwoju Krakowa 2030, co oznacza ich realizację. To najważniejszy dokument przedstawiający, w jaką stronę  przez najbliższe 13 lat będzie podążał Kraków. Dotąd w powstanie strategii zaangażowani byli eksperci. Na jej ostateczny kształt mają  jednak  wpływ wszyscy  krakowianie – zgłaszając swoje pomysły  na  hackatonie  KrakHack, wypełniając  ankietę o wymarzonym Krakowie na stronie  www.srk2030.pl oraz  biorąc udział w warsztatach #PatchWork 2030, w ramach których będą  mieli okazję zapoznać się z kluczowymi założeniami nowej strategii oraz przedyskutować je na forum.

Podczas imprezy w Krakowskim Parku Technologicznym (18 - 19 marca)  przewidziano  liczne  bezpłatne  atrakcje: warsztaty, catering, zajęcia fitness czy  masaż.

Wśród  patronów  honorowych  imprezy znalazły  się  m.in.  krakowskie  uczelnie:  Uniwersytet  Jagielloński,  Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Pedagogiczny i Krakowska Akademia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Wielka burza mózgów w Krakowie: miasto organizuje KrakHack