Wielka piątka miliarderów

ET
opublikowano: 16-02-2011, 00:00

Expander wrócił na miejsce

Expander wrócił na miejsce

wicelidera. W rankingu

pośredników są dwie nowe

firmy z grupy Leszka

Czarneckiego.

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podsumował sprzedaż kredytów przez pośredników w 2010 r. Dane, niestety, są niekompletne, gdyż brakuje w nich wyników branżowego lidera — Open Finance, który przygotowuje się do giełdowego debiutu i nie wszystkie informacje może ujawniać. Na liście pośredników należących do ZFDF pojawiły się natomiast dwie inne firmy z grupy Leszka Czarneckiego: Home Broker oraz Powszechny Dom Kredytowy (PDK).

Na podium jest nadal ta sama od wielu miesięcy trójka. Pierwsze miejsce na pewno utrzymał Open Finance, którego obroty po trzech kwartałach przekroczyły 5 mld zł. Na pozycję wicelidera ponownie wskoczył Expander, który pomógł zaciągnąć kredyty za 2 mld zł (1,59 mld zł przed rokiem). Trzeci DK Notus gorszy był tylko o włos, pomagając zadłużyć się nabywcom nieruchomości na kwotę zaledwie o 13 mln zł mniejszą. Czwarte miejsce przypadło Home Brokerowi (1,368 mld zł), a listę miliarderów zamyka PDK, przez którego ręce przeszły kredyty za 1,028 mld zł.

Koniec roku branża żegnała szampanem — był to najlepszy okres w całym 2010 r. Znacznie gorzej zaczął się 2011 r. Według informacji zebranych wśród pośredników, sprzedaż spadła od 20 do 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu