Czytasz dzięki

Wielkanocna lokata wyskoczyła na czoło

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 18-04-2017, 22:00

Na półrocznej Lokacie od zająca w Idea Banku stawka oprocentowania to 2,25 proc. To najwięcej na rynku.

Zainteresowani depozytem bez dodatkowych warunków mogą skorzystać z nowej oferty Idea Banku. Lokata od zająca została wprowadzona 13 kwietnia. Stawka, którą oferuje, jest taka sama dla wszystkich okresów depozytu, a jej wysokość pozwala przypuszczać, że depozyt może nie zagościć zbyt długo w ofercie banku. Śladem Idea Banku nie poszły pozostałe instytucje, których nowe cenniki wprowadziły obniżki stawek. Największe cięcie dotyczy Inbanku i jego Lokaty standardowej. Do 17 kwietnia można było założyć depozyt na 2,40 proc. w skali roku. Nowe umowy przewidują znacznie niższe oprocentowanie, które wynosi obecnie 2 proc. Co istotne, jeszcze do 9 kwietnia można było zdeponować na jednej lokacie 50 tys. zł, a na wszystkich depozytach dwukrotność tej sumy. Obecnie wkład na jednym depozycie nie może przekroczyć 20 tys. zł, a jeden klient może przekazać bankowi maksymalnie 50 tys. zł. Ta oferta i tak mieści się na podium rankingu, zajmując trzecie miejsce po wielkanocnej lokacie Idea Banku. Na drugiej pozycji znalazł się Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie z e-Lokatą granatową, na której od dłuższego czasu obowiązuje stawka 2,15 proc. w skali roku.

Z gwiazdką

2,40 proc. w skali roku to natomiast stawka, którą można uzyskać w kwietniu na najlepszej lokacie, której założenie wiąże się ze spełnieniem dodatkowych warunków. W tym przypadku liderem zestawienia również jest Idea Bank z Lokatą Cloud. Rachunek lokaty zostanie otwarty, jeśli klient jest posiadaczem konta osobistego w banku. Co więcej, będzie musiał na nim utrzymywać co najmniej 1 tys. zł, czyli równowartość 10 proc. wysokości lokaty. Na drugą pozycję w rankingu wskoczyły dwa banki — Nest Bank (Nest Lokata na Nowe Środki) oraz Toyota Bank (Depozyt Plus). Obie instytucje oferują 2 proc. w skali roku, jeśli klient posiada konto osobiste. W Nest Banku spełnienie tego wymogu nie wystarczy. Taką stawkę będzie można otrzymać, jeśli ulokowane pieniądze zostaną uznane za nowe. Nieco mniej można znaleźć w dwóch bankach, które znajdują się oczko niżej w zestawieniu. BOŚ Bank z EKOlokatą Superprocentującą oraz Lion’s Bank z Lokatą Profitable Plus zachęcają oprocentowaniem wynoszącym 1,95 proc. w skali roku. Tutaj także trzeba będzie założyć ROR, a w przypadku pierwszego z nich nie można zapomnieć o korzystaniu z karty debetowej.

Z grubszym portfelem

Taką samą stawkę jak w przypadku najwyżej oprocentowanej lokaty dla 10 tys. zł dostaną również klienci, którzy dysponują znacznie większymi oszczędnościami. Posiadając 100 tys. zł, można w dwóch bankach wywalczyć oprocentowanie wynoszące 2,40 proc. w skali roku. Lion’s Bank (Lokata Fortune) oraz Idea Bank (Lokata Cloud) są skłonne wypłacić blisko 975 zł odsetek, jeśli ten założy konto osobiste w banku, na którym będzie utrzymywał przez cały okres trwania lokaty wkład w wysokości 10 proc. wartości lokaty. Druga pozycja e-Lokata granatowa od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie na 2,15 proc. w skali roku. Wybierając ten produkt dostępny online, można otrzymać nieco ponad 873 zł odsetek. Trzecie miejsce zajmują natomiast dwie propozycje, które wymagają od klienta otwarcia rachunku bankowego. Pierwsza z nich to Nest Lokata na Nowe Środki od Nest Banku. Zgodnie z jej nazwą bank wymaga od klienta zdeponowania nowych pieniędzy. Druga opcja to Depozyt Plus z oferty Toyota Banku, który można otworzyć przez internet. Stawka na powyższych produktach wynosi 2,00 proc. w skali roku, a po pół roku oszczędności klienta powiększą się o około 812 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane