Wielkanocna lokata wyskoczyła na czoło

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 18-04-2017, 22:00

Na półrocznej Lokacie od zająca w Idea Banku stawka oprocentowania to 2,25 proc. To najwięcej na rynku.

Zainteresowani depozytem bez dodatkowych warunków mogą skorzystać z nowej oferty Idea Banku. Lokata od zająca została wprowadzona 13 kwietnia. Stawka, którą oferuje, jest taka sama dla wszystkich okresów depozytu, a jej wysokość pozwala przypuszczać, że depozyt może nie zagościć zbyt długo w ofercie banku. Śladem Idea Banku nie poszły pozostałe instytucje, których nowe cenniki wprowadziły obniżki stawek. Największe cięcie dotyczy Inbanku i jego Lokaty standardowej. Do 17 kwietnia można było założyć depozyt na 2,40 proc. w skali roku. Nowe umowy przewidują znacznie niższe oprocentowanie, które wynosi obecnie 2 proc. Co istotne, jeszcze do 9 kwietnia można było zdeponować na jednej lokacie 50 tys. zł, a na wszystkich depozytach dwukrotność tej sumy. Obecnie wkład na jednym depozycie nie może przekroczyć 20 tys. zł, a jeden klient może przekazać bankowi maksymalnie 50 tys. zł. Ta oferta i tak mieści się na podium rankingu, zajmując trzecie miejsce po wielkanocnej lokacie Idea Banku. Na drugiej pozycji znalazł się Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie z e-Lokatą granatową, na której od dłuższego czasu obowiązuje stawka 2,15 proc. w skali roku.

Z gwiazdką

2,40 proc. w skali roku to natomiast stawka, którą można uzyskać w kwietniu na najlepszej lokacie, której założenie wiąże się ze spełnieniem dodatkowych warunków. W tym przypadku liderem zestawienia również jest Idea Bank z Lokatą Cloud. Rachunek lokaty zostanie otwarty, jeśli klient jest posiadaczem konta osobistego w banku. Co więcej, będzie musiał na nim utrzymywać co najmniej 1 tys. zł, czyli równowartość 10 proc. wysokości lokaty. Na drugą pozycję w rankingu wskoczyły dwa banki — Nest Bank (Nest Lokata na Nowe Środki) oraz Toyota Bank (Depozyt Plus). Obie instytucje oferują 2 proc. w skali roku, jeśli klient posiada konto osobiste. W Nest Banku spełnienie tego wymogu nie wystarczy. Taką stawkę będzie można otrzymać, jeśli ulokowane pieniądze zostaną uznane za nowe. Nieco mniej można znaleźć w dwóch bankach, które znajdują się oczko niżej w zestawieniu. BOŚ Bank z EKOlokatą Superprocentującą oraz Lion’s Bank z Lokatą Profitable Plus zachęcają oprocentowaniem wynoszącym 1,95 proc. w skali roku. Tutaj także trzeba będzie założyć ROR, a w przypadku pierwszego z nich nie można zapomnieć o korzystaniu z karty debetowej.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Z grubszym portfelem

Taką samą stawkę jak w przypadku najwyżej oprocentowanej lokaty dla 10 tys. zł dostaną również klienci, którzy dysponują znacznie większymi oszczędnościami. Posiadając 100 tys. zł, można w dwóch bankach wywalczyć oprocentowanie wynoszące 2,40 proc. w skali roku. Lion’s Bank (Lokata Fortune) oraz Idea Bank (Lokata Cloud) są skłonne wypłacić blisko 975 zł odsetek, jeśli ten założy konto osobiste w banku, na którym będzie utrzymywał przez cały okres trwania lokaty wkład w wysokości 10 proc. wartości lokaty. Druga pozycja e-Lokata granatowa od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie na 2,15 proc. w skali roku. Wybierając ten produkt dostępny online, można otrzymać nieco ponad 873 zł odsetek. Trzecie miejsce zajmują natomiast dwie propozycje, które wymagają od klienta otwarcia rachunku bankowego. Pierwsza z nich to Nest Lokata na Nowe Środki od Nest Banku. Zgodnie z jej nazwą bank wymaga od klienta zdeponowania nowych pieniędzy. Druga opcja to Depozyt Plus z oferty Toyota Banku, który można otworzyć przez internet. Stawka na powyższych produktach wynosi 2,00 proc. w skali roku, a po pół roku oszczędności klienta powiększą się o około 812 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane