Wielki operator portowy rusza z projektem hyperloop

opublikowano: 10-02-2019, 10:35

DP World uruchamia w Indiach pierwszy projekt hyperloop. Rozpoczęcie realizacji projektu ogłosił szef rady dyrektorów spółki sułtan Ahmed ibn Sulayem.

- Pierwszy projekt będzie w Indiach, podpisaliśmy umowę i sprawdzamy jak testować projekt – powiedział w CNBC w niedzielę podczas World Government Summit w Dubaju.

Zobacz więcej

(FOT. mat. prasowe Tesla Motors)

W ubiegłym roku kontrolowany przez państwo operator portowy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisał umowę partnerską z Virgin Hyperloop One na opracowanie kapsuły transportowej cargo.

- Uważamy, że jest wielka potrzeba na to w Indiach. Jeden z największych problemów w tym kraju to transport i tłok – powiedział szef DP World.

Jego zdaniem technologia hyperloop sprawdzi się w przypadku Indii, bo to transport podziemny.

Hyperloop to system transportu w tunelach podziemnych. Wielka prędkość przemieszczania się w nich ma być osiągnięta dzięki pozbyciu się oporu aerodynamicznego kapsuł transportowych w środowisku zbliżonym do próżni i dzięki napędowi magnetycznemu. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie prędkości transportu jak w przypadku transportu lotniczego, ale za ułamek kosztu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy