Wielkie polowanie na oszustów

  • PAP
opublikowano: 27-12-2017, 08:27
aktualizacja: 27-12-2017, 08:28

Kilkaset tysięcy polis samochodowych znalazło się pod lupą Komisji Nadzoru Finansowego, informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna". Powodem są doniesienia o narastającym procederze omijania wysokich cen ubezpieczeń OC przez nieuczciwych agentów.

"Posłowie Nowoczesnej zaalarmowali resort finansów w sprawie procederu polegającego na wykupywaniu krótkoterminowych polis przeznaczonych dla komisów zamiast rocznych ubezpieczeń. Uczestniczą w nim agenci sprzedający polisy i kierowcy z bogatą historią szkód komunikacyjnych" - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak przywołuje gazeta, posłowie w interpelacji wskazali, że "komisy samochodowe posiadające odpowiedni numer PKD mają taką możliwość, ale korzystają z niej także firmy, które nie są komisami, a nawet osoby fizyczne". "Wiele osób wykupuje taki rodzaj polisy i odnawia ją comiesięcznie, co kosztuje znacznie mniej niż wykup tradycyjnego 12-miesięcznego ubezpieczenia. Dodatkowo przy wykupie polisy przeznaczonej dla komisów osoba taka nie podlega weryfikacji pod kątem historii szkodowej właściciela auta. Nie jest zatem pozbawiona zniżek" - napisali posłowie Nowoczesnej.

Jak poinformowała "DGP", Ministerstwo Finansów już podjęło działania, prosząc Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) o zażądanie stosownych informacji od zakładów ubezpieczeniowych. Jak ustaliła gazeta, wezwania zostały wysłane do dwunastu. KNF jednak nie precyzuje, do których konkretnie, z uwagi na „konieczność zachowania ustawowej tajemnicy zawodowej”.

fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane