Wielkie przetasowania na liście najbogatszych Bloomberga

PAP , DI
opublikowano: 18-10-2021, 14:18

Fortuna Muska jest warta tyle, ile majątki Gatesa i Buffetta razem wzięte. Obaj figurowali niegdyś na pierwszych miejscach listy 500 najbogatszych na świecie.

Elon Musk, dyrektor generalny producenta pojazdów elektrycznych Tesla oraz właściciel przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego SpaceX, otwiera rejestr najbogatszych na świecie z majątkiem 236 mld USD — wynika z ostatniego rankingu Bloomberg Billionaires Index. Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, plasuje się na czwartym miejscu — ze 130 mld USD, a Warren Buffett, inwestor giełdowy, właściciel Berkshire Hathaway, zamyka pierwszą dziesiątkę ze 103 mld USD.

Muskowi ustępują m.in. drugi na liście Jeff Bezos, szef Amazonu — 197 mld USD, a także trzeci, jedyny Francuz w pierwszej dziesiątce, Bernard Arnauld — 164 mld USD.

Gates i Buffett figurowali niegdyś na pierwszych miejscach list najbogatszych ludzi na świecie. „Byliby znacznie bliżej Muska w rankingach bogactwa, gdyby nie ich filantropijna działalność. W ciągu ostatnich lat obaj przekazali dziesiątki miliardów dolarów na cele charytatywne, podczas gdy Musk był krytykowany za to, że nie darował więcej ze swojej ogromnej fortuny” — podkreśliła stacja CNBC.

Elon Musk mówił wcześniej, że woli pozostać anonimowy, gdy rozdaje pieniądze. Na początku tego roku poprosił użytkowników Twittera o „krytyczne uwagi” na temat sposobów, w jakie mógłby je oferować.

CNBC podkreśliła, że w tym roku zobowiązał się uszczuplić kiesę o 150 mln USD — już przeznaczył 100 mln na nagrody w konkursie na opracowanie przełomowej technologii przekształcającej emisję dwutlenku węgla w produkty użytkowe. Zgodnie z serwisem wiadomości technologicznych „Recode” jest to kwota większa niż wszystkie dotychczasowe darowizny multimiliardera na cele charytatywne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane