Czytasz dzięki

Wielkopolski biznes współpracuje z nauką

Joanna Gulewicz, Partnerem sekcji jest: Centrum inteligentnego rozwoju
opublikowano: 15-04-2018, 22:00

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu realizuje projekt współfinansowany z pieniędzy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Inkubator Innowacyjności+”.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu realizuje projekt współfinansowany z pieniędzy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Inkubator Innowacyjności+”.

W ramach projektu realizowanych jest pięć głównych zadań mających na celu wzmocnienie i promocję współpracy między środowiskiem naukowym a gospodarczym. Jacek Wawrzynowicz, dyrektor Centrum, jako najistotniejsze z nich wskazuje prowadzenie prac przedwdrożeniowych w trybie wewnętrznego konkursu. Odbywa się to przy wsparciu i rekomendacjach specjalnie powołanej rady inwestycyjnej, złożonej z przedstawicieli biznesu i świata nauki.

Najbardziej innowacyjne projekty zostały wybrane do realizacji właśnie na podstawie decyzji rady. Dzięki temu, przy wsparciu brokerów innowacji, Centrum koordynuje nie tylko stronę badawczo-rozwojową projektów, ale także odpowiada za komercjalizację ich efektów. W modelowym ujęciu zakłada się finansowanie projektów, poddanie ich wyników wycenie, a następnie transfer do gospodarki.

Niezwykle istotna jest rola wspomnianych brokerów innowacji, którzy biorą udział w całym procesie realizacji projektu i czynnie wspierają zespoły naukowe. W ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+” powstają innowacyjne technologie z dziedziny technologii żywności, meblarstwa czy ochrony środowiska i zagospodarowania odpadów. Opracowywane technologie spotkały się z zainteresowaniem przedsiębiorców już w początkowej fazie realizacji, czego wyrazem było podpisanie przez nich listów intencyjnych dotyczących przyszłej komercjalizacji tych technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Gulewicz, Partnerem sekcji jest: Centrum inteligentnego rozwoju

Polecane