Wielkopolskie firmy dostaną nagrody

Piotr Wielicki
opublikowano: 29-11-2001, 00:00

Znak towarowy Wielkopolska Jakość otrzyma dziś w Poznaniu dziewiętnaście firm regionu.

Przy wyborze finalistów kapituła konkursu Wielkopolska Jakość brała pod uwagę pozycję firmy na rynku, jakość produktu lub usługi, a także sposób promocji wyrobów i ich wpływ na otoczenie regionalne. Wyróżnione firmy trafią na listę liderów regionalnej jakości. Certyfikaty wręczą laureatom przedstawiciele wojewody i urzędu marszałkowskiego — instytucji, które od lat są patronami jakościowego konkursu.

Konkurs Wielkopolska Jakość rozpoczął się w 1996 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Unia Wielkopolan. Głównym celem akcji jest promocja firm regionu oraz wyłanianie i nagradzanie oferowanych przez nie produktów. Jak zapewniają przedstawiciele Unii Wielkopolan i Ośrodka Promocji Gospodarczej Wielkopolska, konkurs ma także wypromować regionalne normy jakości, które firmy muszą spełnić przed przystąpieniem Polski do UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wielkopolskie firmy dostaną nagrody