Wiemy, kto zdobędzie ekonomicznego Nobla

MWIE
opublikowano: 15-10-2012, 00:00

faworytem jest żonaty 60-latek, bez zarostu, lecz w okularach

Bank Szwecji dopiero dzisiaj o godz. 13 ogłosi, kto jest zdobywcą tegorocznej ekonomicznej Nagrody Nobla. Telewizja BBC jednak już wie, kto ją zdobędzie. Zgodnie ze zwycięską formułą stworzoną na podstawie analizy rozstrzygnięć z przeszłych lat faworytem jest żonaty 60-latek, bez zarostu, lecz w okularach.

Zdecydowanie faworyzowani są Amerykanie. Aż 62 proc. poprzednich noblistów ekonomicznych wywodziło się z Ameryki Północnej. Szanse sprzyjają urodzonym wiosną. Zaledwie co piąty laureat był urodzony zimą, a jeszcze mniej — jesienią.

Z góry można skreślić kogoś z zarostem na twarzy. Przewaga laureatów ogolonych na gładko jest największa spośród wszystkich kategorii właśnie wśród ekonomistów. Ekonomia jest jednocześnie jedyną dziedziną, w której częściej wygrywają okularnicy. Okulary nosiło jedynie 18 proc. nagrodzonych w dziedzinie literatury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane