Wierzejski: aspiracje Marcinkiewicza sięgały wyżej niż resort gospodarki

(Marek Druś)
opublikowano: 19-12-2006, 13:07

Wiceszef LPR Wojciech Wierzejski uważa, że propozycja złożona Kazimierzowi Marcinkiewiczowi przez premiera Jarosława Kaczyńskiego "nie do końca odpowiadała aspiracjom i ambicjom" byłego szefa rządu.

Wiceszef LPR Wojciech Wierzejski uważa, że propozycja złożona Kazimierzowi Marcinkiewiczowi przez premiera Jarosława Kaczyńskiego "nie do końca odpowiadała aspiracjom i ambicjom" byłego szefa rządu.

Wierzejski zwrócił uwagę w rozmowie z PAP, że Marcinkiewicz "to były premier i człowiek o najwyższej w kraju popularności i zaufaniu społecznym".

Zdaniem posła LPR, objęcie funkcji ministra gospodarki, resortu - jak podkreślił - "nie najważniejszego", "nie odpowiadałoby ambicjom i aspiracjom" byłego premiera.

Pytany o przyszłość Marcinkiewicza, Wierzejski odpowiedział, że albo "zajmie się robieniem pieniędzy w biznesie, jako szef spółki państwowej".

"Albo będzie budować własnego środowiska, które z czasem będzie zmierzało w stronę PO, albo w przyszłości wprost próba rozbicia PiS obliczona na zużywanie się tej partii" - stwierdził wiceprezes Ligi. "Ale to kwestia nie najbliższych miesięcy, ale roku czy dwóch" - zaznaczył.

O nieprzyjęciu przez Marcinkiewicza oferty wejścia do rządu poinformował we wtorek rano w "Sygnałach Dnia" premier Jarosław Kaczyński. "O ile mogę zrozumieć po rozmowie, że Kazimierz Marcinkiewicz nie chce odchodzić z polityki - to chcę mocno podkreślić - w tej chwili jest bardziej zainteresowany jakimś eksponowanym miejscem w sferze gospodarki państwowej, w przedsiębiorstwach" - powiedział szef rządu.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane