Wierzyciele Elektrimu w kadrowym natarciu

KL
opublikowano: 20-12-2007, 00:00

Obligatariusze chcą odwołania zarządu Elektrimu. Ich wątpliwości budzą też działania nadzorcy sądowego.

Obligatariusze chcą odwołania zarządu Elektrimu. Ich wątpliwości budzą też działania nadzorcy sądowego.

Powiernik obligacji Elektrimu wniósł o uchylenie zarządu spółki i ustanowienie dla niej zarządcy. Jego zdaniem, władze „Elka” nie dają gwarancji, iż ewentualny układ zostanie wykonany. Zarząd miał dopuścić do tego, że najbardziej wartościowe składniki spółki zostały wyprowadzone z jej majątku. W komunikacie obligatariusze podali, że wniosek skierowany do sądu upadłościowego zawiera kilka takich przykładów. Chodzi m.in. o próbę wyprowadzenia udziałów w PTC do Mega Investments, wyprowadzenie PAK i Embudu do Inwestycji Polskich czy przeniesienie akcji PAK z Elektrimu do Embudu. Elektrim nie skomentował tych zarzutów.

Obligatariusze piszą też, że działania nadzorcy sądowego (jest nim Józef Syska) wskazują, że nie pełni on należycie obowiązków. Według powiernika, wątpliwości budzi również jego bezstronność. Powiernik twierdzi, że nadzorca w spornych kwestiach bezkrytycznie przyjmuje stanowisko Elektrimu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane