Czytasz dzięki

Wierzyciele GetBacku wzywają zarząd i Altus do ugody

opublikowano: 23-08-2018, 11:31

Rada wierzycieli GetBacku wezwała zarząd spółki i Altus TFI do zawarcia ugody, kończącej spór w sprawie kupna EGB. Rekomendują korektę ceny umowy o 100 mln zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Zobacz więcej

Biuro firmy GetBack

Andrzej Bogacz / FORUM

Stanowisko wierzycieli to pokłosie spotkania, które odbyło się 16 sierpnia i w którym udział wzięli przedstawiciele UKNF, GetBacku, Altusa i rady. 

Rada wierzycieli uważa, że porozumienie powinno zostać zawarte w formule korekty ceny nabycia EGB Investments (było to 207 mln zł) o wartość umowy ramowej o obsługę portfela wierzytelności, podpisanej przez GetBack i Altus równolegle z transakcją dotyczącą EGB.

Umowa ta nie została zrealizowana.

Rada wierzycieli oczekuje, że porozumienie między stronami zostanie zawarte do 27 sierpnia, a więc dzień przed zgromadzeniem wierzycieli.

"Podpisanie porozumienia byłoby uwieńczeniem 2-miesięcznych negocjacji i ostatecznie zamknęłoby sporne kwestie w przedmiocie umowy EGB, zastępując tym samym wieloletni, kosztowny oraz potencjalnie wyniszczający dla obu stron spór sądowy (...)" - podano w stanowisku.

Jak podkreślono, porozumienie byłoby też podstawą do zrzeczenia się przez GetBack roszczeń cywilnoprawnych, wobec Altus TFI, związanych z EGB.

Rada chce, by zarząd GetBacku przedstawił informacje o wszystkich powiązaniach biznesowych Altusa i Getbacku, łącznie z nazwiskami osób zarządzających i nadzorujących fundusze, a także o podmiotach i osobach powiązanych. Domaga się także zlecenia audytu transakcji przejęcia EGB.

Na początku lipca Altus TFI wezwało GetBack do rozwiązania umowy sprzedaży EGB oraz umowy ramowej na obsługę portfela wierzytelności.

Pod koniec kwietnia KNF uznała, że transakcja nie przyniesie windykatorowi korzyści i konieczny jest odpis aktualizujący wartość tych aktywów.  Nowe władze windykatora przeszacowały EGB do niespełna 30 mln zł.

Czytaj także: GetBack i Altus grają o arbitraż w Paryżu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane