Wierzyciele Polimeksu zgodzili się na przesunięcie płatności do 28 lipca

ISBNews
18-07-2014, 20:55

Polimex-Mostostal otrzymał zgodę wierzycieli na przesunięcie terminu płatności odsetek i roszczeń z tytułu gwarancji bankowych do 28 lipca z 18 lipca, podała spółka.

"Zarząd spółki informuje, że w dniu 18 lipca 2014 roku powziął informację o udzieleniu spółce przez wszystkich wierzycieli zgody na zmianę terminu płatności (i) odsetek od kredytów objętych umową, (ii) odsetek od wierzytelności obligatariuszy objętych umową oraz (iii) roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki będące stroną umowy. Spółka została zobowiązana przez wierzycieli do wykonania ww. zobowiązań w dacie podpisania aneksu do umowy, (...) ale nie później niż do dnia 28 lipca 2014 roku" - czytamy w komunikacie.

Zgoda wierzycieli o przesunięciu terminu wykonania przez spółkę płatności na rzecz wierzycieli obejmuje zobowiązania spółki z powyższych tytułów, których płatność przypadała do dnia 18 lipca 2014 roku, podano również.

"Powyższa zgoda wierzycieli została udzielona z zastrzeżeniem warunku rozwiązującego w postaci braku terminowej płatności przez spółkę na rzecz wierzycieli prowizji od gwarancji bankowych wystawionych przez wierzycieli" - czytamy dalej.

Wcześniej spółka otrzymała zgodę na przesunięcie terminu płatności z 3 lipca na 18 lipca.

Pod koniec czerwca Polimex-Mostostal podpisał z wierzycielami wstępne porozumienie, określające warunki i etapy restrukturyzacji finansowej spółki - tzw. term sheet, a także podpisał z organizacjami związkowymi nowy zakładowy układ zbiorowy pracy (ZUZP) i porozumienie kończące spór zbiorowy.

Obecnie Polimex-Mostostal kontynuuje działania naprawcze oraz program dezinwestycji, w ramach którego sprzedane zostaną aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.

Na koniec marca zobowiązania Polimeksu z tytułu kredytów, pożyczek i obligacji wyniosły 868,7 mln zł.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. W 2013 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 2,4 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wierzyciele Polimeksu zgodzili się na przesunięcie płatności do 28 lipca