Czytasz dzięki

Wierzyciele Wirecardu stawiają warunki przed przedłużeniem 1,75 mld EUR finansowania

opublikowano: 22-06-2020, 10:41

Wierzyciele Wirecardu domagają się zwiększenia przez spółkę transparentności zanim przedłużą jej 1,75 mld EUR finansowania, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Agencja informuje, że co najmniej 15 komercyjnych wierzycieli prowadzi intensywne rozmowy z niemieckim fintechem po tym jak w czwartek ogłosił, że nie opublikuje sprawozdania finansowego, bo audytor nie może doliczyć się 1,9 mld EUR, a w poniedziałek przyznał, że te pieniądze mogły w ogóle nie istnieć. Tymczasem Moody’s obniżył rating Wirecardu sześć stopni do poziomu śmieciowego.

Według jednego z informatorów Bloomberga, Wirecard może już w przyszłym tygodniu ogłosić przyjęcie zewnętrznego monitorowania i zwiększenie transparentności, w zamian za co banki nie skorzystają z prawa do wypowiedzenia kredytów udzielonych spółce.

Banki rozważają także wynajęcie zewnętrznej pomocy dla Wirecardu aby uniknąć ryzyka potencjalnej niewypłacalności, twierdzi źródło Bloomberga.

Agencja ustaliła, że Wirecard ma kredyt odnawialny wartości 1,75 mld EUR, który obowiązuje do czerwca 2024 roku.

Akcje Wirecardu tanieją na giełdzie we Frankfurcie o 31 proc. do 17,72  EUR. W środę w ubiegłym tygodniu notowano je po 100,40 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane