Wieści z  firm

MAS
opublikowano: 03-01-2012, 00:00

HANDEL

DTZ zarządza w Zabrzu

Firma DTZ podpisała umowę na zarządzanie Galerią Zabrze. Agencja będzie również odpowiadała za przygotowanie centrum do otwarcia w sierpniu 2012 r. Powierzchnia najmu w galerii wyniesie 9,5 tys. mkw. z czego na 7,5 tys. mkw. powstanie 50 lokali handlowo-usługowych, a pozostałe 2 tys. mkw. zajmie klub fitness. Do dyspozycji klientów oddany będzie parking na 250 samochodów. Inwestorem centrum jest NRC.

BIUROWCE

Kolejny biurowiec stanie na Woli

Unidevelopment podpisał warunkową umowę przedwstępną na zakup spółki SPV, powołanej w celu budowy biurowca Wola House. Inwestycja na warszawskiej Woli ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Biurowiec powstanie przy al. Prymasa Tysiąclecia. Powierzchnia całkowita wyniesie ponad 33,8 tys. mkw. z czego około 22 tys. mkw. zajmie część naziemna, a 11,8 tys. mkw. podziemna.

MAGAZYNY

Unilever zostaje w Piotrkowie

Unilever, jeden z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości, przedłużył umowę najmu 50,5 tys. mkw. magazynów w Prologis Park Piotrków. Umowa obowiązuje do 2017 r. W negocjacjach firmę Unilever reprezentowały agencja nieruchomości Jones Lang LaSalle i kancelaria Miller Canfield.

MIESZKANIA

Adria już gotowa

Stołeczny deweloper Dom Development przekazuje klucze do mieszkań wybudowanych w pierwszym etapie osiedla Adria przy ul. Jugosłowiańskiej na Gocławiu. W dwóch budynkach znajduje się 256 mieszkań, z czego w sprzedaży pozostało jeszcze 20. Lokale mają od 55 do 106 mkw. Ceny metra kwadratowego wynoszą od 6,9 do 7,6 tys. zł.

BIUROWCE

Ruszyła II faza Green Corner

Skanska rozpoczęła budowę siedmiopiętrowego budynku B w kompleksie Green Corner na warszawskiej Woli. Całkowita powierzchnia najmu w biurowcu to 13 tys. mkw. To drugi budynek kompleksu. Budowa pierwszego rozpoczęła się w lutym 2011 r. Powierzchnia najmu obu biurowców wyniesie około 27 tys. mkw. Drugi biurowiec będzie gotowy pod koniec 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu