Wieści z Japonii poprawiły nastroje

opublikowano: 20-09-2012, 00:00

Komentarz zagraniczny

Na europejskich rynkach akcji przewagę odzyskali kupujący. Głównie dzięki wiadomościom z Japonii, gdzie bank centralny nieoczekiwanie zdecydował się przeznaczyć na dalszą stymulację wzrostu gospodarczego kwotę 10 bln JPY (127 mld USD). Stoxx Europe 600 wzrósł po dwóch dniach spadków. Na rynkach akcji najmocniej rosły segmenty motoryzacyjny i handlu detalicznego.

Najsłabsze były natomiast segmenty surowcowy i ubezpieczeniowy. W Londynie drożały akcje m.in. Lloyds Banking Group, spadały notowania koncernu górniczego Rio Tinto. W Paryżu wśród najmocniej drożejących blue chipów znalazły się m.in. Peugeot i Carrefour, spadały notowania koncernu stalowego ArcelorMittal i producenta chipów STMicroelectronics. We Frankfurcie najmocniej drożały akcje Daimlera i Deutsche Telekom.

Na Wall Street indeksy rynków akcji także szły w górę. Nastroje poprawiła wiadomość, że w sierpniu sprzedaż domów na rynku wtórnym była najwyższa od maja 2010 r.

Drożały obligacje USA i złoto, którego kurs doszedł najwyżej od 29 tygodni. Słabł dolar, taniała ropa. Najmocniej drożały akcje spółek z segmentów dóbr konsumpcyjnych, materiałowego i dóbr codziennego użytku. Najgorzej wyglądały notowania spółek z segmentów energii, użyteczności publicznej i ochrony zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, m.drus@pb.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu