Wieści ze spółek

DI
10-07-2009, 00:00

Spółka podała wstępne szacunki przychodów za pierwsze półrocze. Przychody przekroczyły 351 mln zł i były wyższe o ponad 24 proc. w porównaniu z przychodami pierwszego półrocza 2008 r. Na wyniki zapracowano w maju i czerwcu, kiedy dynamika wzrostu przychodów wyniosła ponad 45 proc. i 46 proc.

Producent pojazdów szynowych z Bydgoszczy kontynuuje dobrą passę. Po wygraniu megakontraktu na dostawę tramwajów dla stolicy (1,5 mld zł) PESA ma kolejną umowę w kieszeni. Koleje Mazowieckie (KM) rozstrzygnęły przetarg na dostawę 20 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Zwyciężyło konsorcjum PESA i ZNTK Mińsk Mazowiecki, oferując najniższą cenę — nieco ponad 101mln EUR. W pobitym polu zostały Stadler Bussang oraz CAF.

Potwierdziły się nasze informacje. Waldemar Pawlak, jeden z głównych akcjonariuszy Plast-Boksu, sprzedał w transakcji pakietowej 270 tys. papierów, stanowiących 6,1 proc. kapitału spółki. Ma teraz 6,09 proc. walorów słupskiego producenta plastikowych wiaderek.

Wszystko wskazuje na to, że kupującym był znany inwestor Krzysztof Moska, który na razie ma 10 proc. głosów. Oficjalnie wiadomo, że kilka tygodni temu złożył głównym akcjonariuszom Plast-Boksu, czyli braciom Pawlakom, ofertę odkupienia ich akcji. Strony wciąż negocjują, ale z ich publicznych wypowiedzi wynika, że są dobrej myśli.

Zarząd podpisała z firmą Cnim Engineers FZC umowę wartą 8,66 mln EUR. Chodzi o dostawę dwóch kotłów odzyskowych do instalacji termicznej utylizacji odpadów w Baku w Azerbejdżanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wieści ze spółek