Wiesław Zapędowski został nowym wiceministrem rolnictwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-02-2005, 11:48

Wiesław Zapędowski został nowym wiceministrem rolnictwa. W imieniu premiera Marka Belki nominację wręczył w poniedziałek wiceminister rolnictwa Jerzy Pilarczyk - poinformował w komunikacie resort rolnictwa.

Wiesław Zapędowski został nowym wiceministrem rolnictwa. W imieniu premiera Marka Belki nominację wręczył w poniedziałek wiceminister rolnictwa Jerzy Pilarczyk - poinformował w komunikacie resort rolnictwa.

    Zapędowski będzie nadzorował prace Departamentu Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej oraz Departamentu Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych.

    Do jego zadań będzie należeć m.in. kontrola realizacji w kraju unijnej Wspólnej Polityki Rolnej oraz uczestnictwo w pracach organów Unii Europejskiej i w innych organizacjach międzynarodowych.

    Nowy wiceminister będzie też nadzorował rynki rolne w m.in. zakresie sytuacji popytowo-podażowej, restrukturyzacji przetwórstwa rolno-spożywczego oraz jakości handlowej żywności.

    Zapędowski pracuje w resorcie rolnictwa od kilku lat. Ostatnio był p.o. dyrektora departamentu (od grudnia 2003 r.) w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej. Od września 2001 r. jest  mianowanym urzędnikiem Służby Cywilnej.

    W latach 1996-2003  pracował w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze ONZ i innych Organizacjach Międzynarodowych w Genewie w pionie ekonomicznym do spraw Światowej Organizacji Handlu (WTO), gdzie zajmował się sprawami rolnymi i fitosanitarnymi.

    Wcześniej, od 1 maja 1989 r. do kwietnia 1992 r. pracował jako inżynier w Instytucie Melioracji i Użytków Zielonych w Falentach. Zapędowski jest z wykształcenia magistrem inżynierem. W 1985 r ukończył wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

    W 1991 r. ukończył Kurs Handlu Zagranicznego, w 1992 r. - Kurs Międzynarodowej Polityki Handlu Zagranicznego GATT w Genewie, a w 1993 r. - Podyplomowe Studium Służby Zagranicznej w Warszawie.

 Zapędowski ma 47 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się narciarstwem i turystyką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane