Wietnamski gigant stalowy planuje produkcję urządzeń AGD

PM, Reuters
opublikowano: 22-10-2021, 10:27

Największy notowany na giełdzie producent stali w Wietnamie planuje rozszerzyć działalność o produkcję sprzętu AGD. Hoa Phat Grupa celuje w znaczne zwiększenie przychodów.

Adobe Stock

Hoa Phat Grupa planuje do 2030 roku uzykać przychody w wysokości 1 mld USD. Firma chce stać się największym producentem sprzętu gospodarstwa domowego w kraju. Według zapowiedzi skoncentrują się na klimatyzatorach, lodówkach oraz pralkach. Na eksport trafiać ma 50 proc. wyprodukowanego sprzętu.

Akcje Hoa Phat wzrosły w tym roku o 86 proc. po ponad dwukrotnym wzroście w 2020 r., co uczyniło z niej czwartą co do wielkości spółkę giełdową w Wietnamie i największą siłę napędową wzrostów w krajowym benchmarku VN Index. Przychody firmy w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku wzrosły o ponad 60 proc. w porównaniu z poprzednim okresem, do około 4,65 mld USD.

Firma ma "obfite kapitału" do paliwa jego ekspansji, Long powiedział, dodając, że widzi wysoki popyt na urządzenia gospodarstwa domowego w Wietnamie i innych rynkach, takich jak Europa, Bliski Wschód i Ameryka Północna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane