WIG 20 czeka korekta

Marek Knitter
opublikowano: 13-01-2003, 00:00

Zdaniem Mirosława Saja, maklera BM BISE, po znacznych wzrostach w minionym tygodniu rynek czeka korekta. Nie powinna być zbyt bolesna, gdyż indeks WIG 20 zatrzyma się na poziomie 1150-1180 pkt.

— W tym obszarze oczekuję konsolidacji, która nie powinna być zbyt długa, po której indeks WIG 20 nie powinien mieć żadnych problemów z przebiciem 1250 punktów — mówi Mirosław Saj.

Rynek był w ostatnim tygodniu bardzo zmienny, co pozwoliło zarobić zarówno bykom, jak i niedźwiedziom. Inwestorzy szybko podzielili się na dwa obozy. Duża podaż spotkała się z równie dużym popytem.

— Obroty były bardzo wysokie. Nie udało się jednak przebić oporu indeksu WIG 20 na poziomie 1250 pkt. Wywołało to silną wyprzedaż akcji. Jednak w chwili, kiedy indeks spadał poniżej 1200 pkt, doszło do kontrataku byków, co uchroniło rynek przed głębszą przeceną — dodaje makler BM BISE.

Na początku obecnego tygodnia należy oczekiwać korekty na giełdzie.

— Najmocniej stracą akcje spółek, które w poprzednim tygodniu były motorami wzrostów. Głównie są to walory firm z sektora teleinformatycznego. Również banki — w większości przypadków — nie będą w stanie oprzeć się przecenie — prognozuje Mirosław Saj.

Tydzień może stać pod znakiem silnych spekulacji. Hitem w portfelach inwestorów krótkoterminowych mogą być walory Stalexportu. Dla większych graczy najbliższe sesje nie będą jednak dobrym okresem do zawierania znaczących transakcji.

— Interesującą inwestycją mogą być akcje Echa. Analiza wartości księgowej tej firmy pokazuje, że jej walory są mocno niedoszacowane. Ciekawa nisza rynkowa i ewentualne ożywienie w całym sektorze budowlanym każą zainteresować się inwestycją w papiery kieleckiej spółki — rekomenduje Mirosław Saj.

Uważa on, że warto też zwrócić uwagę na papiery Softbanku. Zaznacza jednak, że staną się one naprawdę atrakcyjne dopiero po korekcie ostatnich silnych wzrostów. Po zakupie udziałów przez Prokom spółka znacznie zyskała na wiarygodności. Dodatkowo, Softbank wspólnie z Prokomem ma szanse na wygranie kontraktów w BGŻ i PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PO , Firmy , Rynek