WIG 20 lekko wzrósł przy niskich obrotach w poniedziałek

Internet Securities
opublikowano: 24-07-2006, 17:11

Indeks największych spółek na giełdzie warszawskiej zakończył poniedziałkową sesję na niewielkim plusie. Maklerzy spodziewają się spadku indeksu do poziomu 2.950 w tym tygodniu, a potem ataku na ponad 3.110 pkt.

Indeks największych spółek na giełdzie warszawskiej zakończył poniedziałkową sesję na niewielkim plusie. Maklerzy spodziewają się spadku indeksu do poziomu 2.950 w tym tygodniu, a potem ataku na ponad 3.110 pkt.

„W poniedziałek była słaba, wakacyjna sesja z małymi obrotami”- powiedział Tomasz Leśniewski, makler z DM BZWBK. Według niego, na dużych spółkach nic specjalnego się nie działo i taka sytuacja może się utrzymać w ciągu najbliższych dni.

„Spodziewam się jednak ‘cofnięcia’ indeksu WIG 20 do ok. 2.950 pkt” – powiedział.

Makler wyjaśnił, że do spadku może dojść, gdyż obecnie większość inwestorów jest nastawiona optymistycznie i oczekuje wzrostów.

„Wzrostów spodziewam się, ale dopiero w pierwszym tygodniu sierpnia. W tym czasie WIG 20 może nawet przekroczyć poziom 3.110 pkt”- dodał.

W poniedziałek na koniec sesji indeks największych spółek WIG 20 zyskał 0,39% i osiągnął poziom 3.035,74 pkt. Obroty na rynku akcji miały wartość ponad 618 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WIG 20 lekko wzrósł przy niskich obrotach w poniedziałek