WIG 20 pobił we wtorek historyczny rekord, głównie dzięki bankom

Internet Securities
opublikowano: 05-12-2006, 17:11

Indeks WIG 20 zakończył wtorkową sesję na najwyższym w historii poziomie po sporym wzroście, była to głównie zasługa największych banków PKO BP i Pekao. Kolejne sesje po dwóch dniach mocnych wzrostów powinny przynieść uspokojenie, uważają analitycy.

Indeks WIG 20 zakończył wtorkową sesję na najwyższym w historii poziomie po sporym wzroście, była to głównie zasługa największych banków PKO BP i Pekao. Kolejne sesje po dwóch dniach mocnych wzrostów powinny przynieść uspokojenie, uważają analitycy.

„Przebiliśmy dosyć znacznie szczyt na indeksie WIG 20. Widać duże zainteresowanie bankami. Dzisiaj dobrze zachowywały się też KGHM i PGNiG” - powiedział Mirosław Saj, analityk Biura Maklerskiego BISE.

Na koniec wtorkowej sesji kurs banku PKO BP zyskał 3,5%, kurs Pekao SA o 4,5%. Notowania KGHM Polska Miedź wzrosły o 3,2%, a PGNiG o 4,6%.

Według analityka BISE dobre zachowanie banków to wynik korzystnych rekomendacji. Ponadto warszawskiej giełdzie sprzyja fakt, że zbliża się koniec roku oraz bardzo dobra koniunktura na rynkach zagranicznych.

„Analitycy oczekują, że banki będą zyskiwać na ożywieniu gospodarczym w Polsce do tego dochodzi window-dressing w końcówce roku i bardzo dobra sytuacja za granicą” – powiedział Saj.

Jednak zdaniem analityka tak mocne wzrosty raczej nie utrzymają się w kolejnych dniach.

„Nie widzę już potencjału wzrostowego. W kolejnych dniach notowania powinny się ustabilizować” – powiedział Saj.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG 20 wzrósł o 2,14% do poziomu 3.395,46 pkt. Do tej pory najwyższy poziom WIG 20 wynosił 3.345 pkt. Indeks WIG wzrósł o 1,33% do 52.370,79 pkt. Obroty na rynku akcji sięgnęły 1,6 mld zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane