WIG 20 w czwartek w dół, piątek też raczej pod znakiem spadków

opublikowano: 25-01-2007, 16:58

Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkową sesję spadkami. W ocenie maklerów prawdopodobne jest, że w piątek indeks WIG 20 znów straci, co może oznaczać początek głębszej korekty.

Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkową sesję spadkami. W ocenie maklerów prawdopodobne jest, że w piątek indeks WIG 20 znów straci, co może oznaczać początek głębszej korekty.

„Rynek ostatnio był mocno rozchwiany. Widać dużą nerwowość. Dzisiaj WIG20 bardzo mocno stracił po 15.30, czyli po otwarciu giełd w Stanach Zjednoczonych - nastąpiła wtedy gwałtowna wyprzedaż. Ale jedna sesja nie przesądza jeszcze, że jest to początek większych spadków” - powiedział Artur Pisarzowski, makler DM BZ WBK.

„Spadki muszą być potwierdzone na jutrzejszej sesji. Gdyby indeks przebił jutro w dół poziom 3.340 pkt może to oznaczać mocniejsze spadki” - dodał.

W ocenie Pisarzowskiego taki spadkowy scenariusz na piątkowej sesji jest bardziej prawdopodobny od wzrostowego.

Na zamknięciu w czwartek WIG20 spadł o 0,77% do 3.425,08 pkt. Natomiast WIG stracił 0,46% i wyniósł na koniec sesji 53.433,50 pkt. MIDWIG zyskał 0,54% i wyniósł na zamknięciu 4.120,59 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,75 mld zł.

Wśród blue-chipów drugi dzień z rzędu mocno spadły notowania Biotonu (o 3,4%) oraz TVN-u (spadek o 5,6%). (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane