WIG 20 zakończył środę na minusie po nerwowej sesji

Internet Securities
31-05-2006, 17:14

Indeks WIG 20 po bardzo nerwowej sesji zakończył środę na minusie, głównie dzięki spadkowi akcji KGHM Polska Miedź na koniec notowań. Maklerzy przewidują, że w czwartek notowania w Warszawie będą zależeć głównie od sytuacji na rynkach wschodzących i cen surowców.

Indeks WIG 20 po bardzo nerwowej sesji zakończył środę na minusie, głównie dzięki spadkowi akcji KGHM Polska Miedź na koniec notowań. Maklerzy przewidują, że w czwartek notowania w Warszawie będą zależeć głównie od sytuacji na rynkach wschodzących i cen surowców.

„Dzisiejsza sesja była bardzo nerwowa, ale interesująca” – powiedział Mirosław Saj, makler z Biura Maklerskiego BISE.

Według niego, WIG 20 zaczął notowania od dużego minusa i wzrósł o prawie 100 pkt do poziomu 2.850 pkt. „Potem utrzymywał się na plusie by na koniec sesji spaść o ponad 0,5%”- powiedział.

Zdaniem Saja, na spadku zaważył głównie KGHM, którego kurs obniżył się do 98,10 zł ze 101 zł.

„Nie przywiązywałbym wagi do tego spadku na zakończenie, gdyż były to prawdopodobnie umówione transakcje” – powiedział też makler.

Saj uważa, że w czwartek notowania w Warszawie będą zależeć głównie od sytuacji na rynkach wschodzących i surowców. „Wszyscy będą też patrzeć, jak zachowa się dziś rynek amerykański” – powiedział.

Makler przewiduje, że hossa szybko nie powróci na GPW, a w dłuższym terminie WIG 20 obniży swą wartość do 2.300 pkt.

W środę WIG 20 osiągnął poziom blisko 2.812,26 punktów, co oznacza spadek o 0,54%. Obroty akcjami wyniosły 1.465 mln zł. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WIG 20 zakończył środę na minusie po nerwowej sesji