WIG jeszcze we wrześniu może ustanowić rekord

Artur Szymański
opublikowano: 04-09-2003, 00:00

Wkrótce WIG ustanowi rekord wszech czasów. Jeśli nie teraz, to pod koniec roku, gdy rynek odpocznie po szalonych wzrostach — twierdzą analitycy.

Rafał Gębicki, dyrektor inwestycyjny WestLB Panmure, oraz Bartosz Ostafiński, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego, uważają, że WIG jeszcze w tym miesiącu poprawi najlepszy wynik w historii notowań GPW, czyli 22 868,40 pkt. Z kolei doradcy inwestycyjni — Alfred Adamiec oraz Waldemar Bojara z DM BOŚ — twierdzą, że nastąpi to dopiero po spadkowej korekcie. Na pewno nie we wrześniu.

Najwyższy poziom w ponad 12- -letniej historii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie jej główny wskaźnik osiągnął w marcu 2000 roku. Dziś, po trzyletniej bessie, wskaźnik odrobił część strat. Najwyżej był w poniedziałek. WIG zakończył wówczas sesję na poziomie 22 033,81 pkt. Do rekordu brakowało tylko 834,59 pkt, czyli 3,79 proc. Wczoraj, po spadku o 1,2 proc. WIG cofnął się do poziomu 21 659,87 pkt. Do rekordu brakuje teraz 5,58 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG jeszcze we wrześniu może ustanowić rekord