WIG nabiera mocy

MBL
opublikowano: 06-06-2013, 00:00

W sześć tygodni WIG skrócił dystans zarówno do giełd rynków dojrzałych, jak i krajów rozwijających się. To nie koniec — przekonują eksperci.

Zdaniem analityków DM Banku BPS, dołek na rynku akcji jest już za nami, a WIG nie będzie już odstawał od zachodnich indeksów. — Okres relatywnej słabości WIG (i być może MSCI) został zakończony. Patrząc historycznie, okres relatywnej słabości MSCI rynków wschodzących poprzedzał zwyżki na tym rynku — uważają analitycy DM Banku BPS. Do podobnych wniosków doszedł Wojciech Białek, główny analityk CDM Pekao. Specjalista zwraca uwagę, że w okresie styczeń-kwiecień polski rynek akcji był wyjątkowo słaby w stosunku do innych rynków wschodzących.

None
None

Jednak w ostatnich tygodniach sytuacja się odwróciła. — Miniony miesiąc przyniósł wyraźne przełamanie niekorzystnego trendu. Względna siła WIG w stosunku do MSCI Emerging Markets w szybkim tempie wyszła na nowe prawie 2-letnie maksimum. Można to interpretować jako sygnał przenosin na GPW kapitałów wycofywanych z innych rynków wschodzących, chociażby Turcji — uważa Wojciech Białek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane