WIG Telkom powoli rośnie

Tomasz Furman
opublikowano: 19-12-2000, 00:00

WIG Telkom powoli rośnie

Podczas poniedziałkowego otwarcia największy wzrost spośród pięciu subindeksów warszawskiej giełdy zanotował WIG Telkom. Jego 1,5-proc. zmiana była w głównej mierze efektem ożywienia, jakie zapanowało na akcjach Elektrimu.

Podpisanie listu intencyjnego z Deutsche Telekom najwyraźniej zachęciło giełdowych graczy do zgłoszenia większego niż zazwyczaj popytu. Dlatego już na początku sesji inwestorzy handlowali Elektrimem po 48 zł, tj. po kursie o 2,1 zł wyższym niż podczas piątkowego zamknięcia. Równie dobrze zachowywały się kursy pozostałych giełdowych firm telekomunikacyjnych. Zarówno TP SA, która ma największy udział w subindeksie, jak i Netia zyskały po przeszło 2 proc.

Kolejny mocny bodziec, będący efektem działań Elektrimu, może w najbliższym czasie przyczynić się do dalszych wzrostów WIG Telkom i całej giełdy.

Analitycy nadal potwierdzają, że korzystny dla giełdowych emitentów finał przetargu na UMTS nie został jeszcze w pełni zdyskontowany. W przypadku Elektrimu, który co jakiś czas zwykł zaskakiwać rynek nowymi zdarzeniami zarówno w samej spółce, jak i jej otoczeniu, może w dalszym ciągu być on bohaterem najbliższych dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG Telkom powoli rośnie