WIG20 blisko szczytu, obroty jak na razie niewielkie

(Artur Szymański)
opublikowano: 27-02-2006, 11:32

Podobnie jak na początku piątkowej sesji tak i dziś aktywność inwestorów na GPW pozostawia wiele do życzenia. Po około dwóch godzinach na akcjach spółek z WIG20 obroty wynoszą około 200 mln zł. Indeks trzyma się okolic piątkowego zamknięcia, czyli tuż pod szczytem hossy.

Podobnie jak na początku piątkowej sesji tak i dziś aktywność inwestorów na GPW pozostawia wiele do życzenia. Po około dwóch godzinach na akcjach spółek z WIG20 obroty wynoszą około 200 mln zł. Indeks trzyma się okolic piątkowego zamknięcia, czyli tuż pod szczytem hossy.

Atmosfera na warszawskiej giełdzie na początku nowego tygodnia jest spokojna, nie widać oznak nerwowości w poczynaniach inwestorów. Gracze giełdowi biorą przykład z inwestorów na rynku walutowym, którzy w spokoju czekają na jutrzejszą decyzję RPP w sprawie stóp procentowych.

Rewelacyjną wprost passę kontynuuje Globe Trade Centre, bohater ostatniej sesji. W piątek kurs dewelopera skoczył aż o 17,7 proc., co w pewnym stopniu przyczyniło się do poprawienia przez WIG historycznego rekordu. Jak na razie w akcjonariuszach nie pojawiła się ochota do realizacji zysków. Wręcz przeciwnie, apetyty rosną w miarę jedzenia. Notowania GTC kontynuują wzrost, drożejąc około 4 proc.

Zwyżkę WIG20 hamuje Netia, której akcje tracą około 8 proc. po publikację słabych wyników za IV kwartał. Skonsolidowana strata netto telekomunikacyjnej spółki Netia wyniosła 11,64 mln zł. Rok wcześniej Netia miała 45,48 mln zł zysku netto. Wyprzedaży akcji spółki nie powstrzymuje propozycja zarządu podwyższenia dywidendy do 0,13 zł na akcję. Z zysku za 2004 r. spółka wypłaciła 0,10 zł na walor.

W gronie małych spółek najwyżej, o ponad 20 proc., rośnie cena akcji Kruszwicy. Zakłady Tłuszczowe Kruszwica otrzymały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na połączenie z trzema innymi firmami: Ewico, ZPT Olvit i Olvit-Pro. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane