WIG20 do końca kwietnia w trendzie bocznym

ISB
opublikowano: 21-04-2008, 18:44

W poniedziałek wszystkie główne indeksy Giełdy Papierów Wartościowych traciły na wartości. O słabości rynku świadczą dodatkowo niskie obroty. Analitycy oceniają, że do końca kwietnia WIG 20 będzie poruszał się w trendzie bocznym.

"Sądzę, że do końca kwietnia WIG 20 pozostanie w przedziale 2850-3000 punktów" - powiedział analityk DM Millenium Tomasz Nowak. Według niego, kluczowym dniem dla rynku może być 30 kwietnia, kiedy odbędzie się posiedzenie amerykańskiego Fedu.

"W tej chwili widać, że rynek jest słaby. Świadczą o tym niskie obroty, na nowe rozpoczęła się też przecena małych i średnich spółek" - ocenił Nowak. Według niego, niskie obroty mogą wynikać częściowo z tego, że kończy się termin wycofywania środków na zapłatę podatków. Jednak negatywnych wiadomości dla rynku jest więcej.

"Widać, że wyczerpał się potencjał wzrostowy indeksu Dow Jones, na rynku widać brak kapitału, a zbliżający się sezon wyników może przynieść więcej złych niż dobrych wiadomości" - powiedział Nowak. Analityk spodziewa się, że wiele średnich i mniejszych spółek opublikuje słabsze wyniki i będzie korygować prognozy. Eksporterom zaszkodzi silny złoty.

"Jeśli Fed przekaże złe wiadomości, a za takie można uznać niską obniżkę stóp w USA i osłabienie szans na kolejne, to konsekwencją mogą być silne spadki na wszystkich giełdach" - ostrzega Nowak.

W poniedziałek swoje wyniki kwartalne opublikował Bank Millenium, ale według analityka rynek przyjął je obojętnie.

"Dla giełdy wyraźnie ważniejszy jest sentyment na świecie" - ocenił Nowak.

W poniedziałek WIG 20 spadł o 1,05% do 2 940,33 pkt, a WIG o 1,09% do 46 957,62 pkt. Obroty wyniosły nieco powyżej 800 mln zł. (ISB)

mtd/amo

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WIG20 do końca kwietnia w trendzie bocznym