WIG20 kontynuuje dobrą passę, spada zaś BUX

(Artur Szymański)
opublikowano: 28-01-2005, 11:29

Pierwsza godzina sesji na GPW upłynęła spokojnie. Po zgodnym z oczekiwaniami dodatnim otwarciu doszło do niewielkiego spadku – powtórzył się wczorajszy scenariusz. Podaż jednak nie jest zdeterminowana w dążeniu do ściągnięcia rynku w dół i udało się ponownie wyjść na plus.

Pierwsza godzina sesji na GPW upłynęła spokojnie. Po zgodnym z oczekiwaniami dodatnim otwarciu doszło do niewielkiego spadku – powtórzył się wczorajszy scenariusz. Podaż jednak nie jest zdeterminowana w dążeniu do ściągnięcia rynku w dół i udało się ponownie wyjść na plus.

Najlepsze wrażenie sprawiają te same spółki co wczoraj, czyli Telekomunikacja Polska i PKN Orlen, których walory drożeją po niecałe 1 proc. przy sporo wyższych obrotach niż odnotowywane na innych spółkach. W odróżnieniu od wczoraj, dziś nieco zyskuje Pekao, ale PKO BP nadal rosnąć nie chce.

Sprzyjają nam giełdy zachodnioeuropejskie, gdzie lekką przewagę mają kupujący. Traci natomiast nieznacznie węgierski BUX, który wczoraj poprawił szczyt hossy. Obroty są raczej umiarkowane – na całym rynku handel przekroczył 90 mln zł. To za mało by myśleć poważnie o pokonaniu 1883 pkt co zanegowałoby sygnał sprzedaży wysłany 18 stycznia.

Po wczorajszej sesji do tego poziomu brakuje 20 pkt, czyli wzrostu o 1 proc. To ambitne zadanie, może nawet zbyt ambitne, ale jeśli do gry włączyłby się kapitał zachodni, nie powinno z tym być większych problemów. Na razie zagranica jakoś jednak nie pali się na nasz rynek.

Pozostaje liczyć na rodzime fundusze, którym powinno zależeć na choć częściowym odrobieniu strat, jakie przyniosły trzy pierwsze tygodnie stycznia. Od 3 stycznia do 21 dnia miesiąca WIG20 stracił ponad 6,8 proc. Od dołka do wczoraj udało się odrobić zaledwie 1,7 proc. Do końca miesiąca zostały tylko dwie sesje, włącznie z dzisiejszą. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane