WIG20 ma za zadanie pokonać poziom 1857 pkt.

(Artur Szymański)
opublikowano: 25-01-2005, 11:22

Dobry początek wtorkowej sesji. Indeks największych spółek pnie się w górę głównie dzięki wzrostom kursów największych spółek. WIG20 pokonał 1850 pkt, ale bariera 7 pkt wyżej wstrzymuje inwestorów.

Dobry początek wtorkowej sesji. Indeks największych spółek pnie się w górę głównie dzięki wzrostom kursów największych spółek. WIG20 pokonał 1850 pkt, ale bariera 7 pkt wyżej wstrzymuje inwestorów.

Tak jak w środę i czwartek, tak i dziś na razie przynajmniej nie udaje się pokonać poziomu 1857 pkt. Byki będą musiały się sprężyć i przebić opór jeśli nie chcą by ich wysiłki spełzły na niczym. W razie niepowodzenia można by się spodziewać w kolejnych dniach ponownego osłabienia.

Na razie się jednak na to nie zanosi, do końca sesji jest bardzo dużo czasu. Jeśli teraz nie dojdzie do przebicia, to w środowej fazie sesji można się spodziewać stabilizacji i wybicia dopiero w ostatniej godzinie.

Póki co jest dobrze, a nawet bardzo dobrze jeśli porównać zachowanie naszego rynku z giełdami zachodnimi. Tam wzrosty są bardzo mizerne, ale dobrze że w ogóle inwestorzy myślą ciepło o kupnie akcji. Przebieg poniedziałkowej sesji w USA nie nastrajał bomie optymistycznie. A mimo tego humory w Europie Zachodniej nie uległy pogorszeniu.

W pierwszej godzinie notowań na GPW obroty wyniosły 170 mln zł. Widać więc duże ożywienie inwestorów, a to dobra wróżba na kolejne godziny. Na dodatek najmocniej drożeją akcje największych spółek z KGHM i Pekao SA na czele przy porównywalnych obrotach po ponad 25 mln zł. Po około 1,5 proc. drożeją też PKN z PKO BP.

Mniejsze komponenty WIG20 znajdują się w cieniu gigantów. Na szerokim rynku wczorajsze straty odrabia Elektrim. Małe firmy nie znajdują wielu nabywców na swe akcje. Uwaga inwestorów skupia się na firmach dużej kapitalizacji. Aż 27 „maluchów” nie znalazło nabywców w pierwszych 60 minutach notowań. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WIG20 ma za zadanie pokonać poziom 1857 pkt.