WIG20 na plusie, perspektywy nie najlepsze

(Paweł Kubisiak)
02-10-2006, 17:23

Pierwszy dzień tygodnia WIG20 zakończył na plusie, choć w ciągu dnia znajdował się poniżej zamknięcia poprzedniej sesji.

Pierwszy dzień tygodnia indeks największych spółek WIG20 zakończył ostatecznie na plusie, choć w ciągu dnia dwukrotnie znajdował się na poziomie niższym od zamknięcia poprzedniej sesji. Analitycy uważają, że we wtorek sesja w Warszawie będzie zależała od zakończenia dzisiejszych notowań na giełdach amerykańskich.

„Generalnie nie mieliśmy większych zmian na koniec sesji, indeks WIG20 wzrósł nieznacznie w porównaniu z piątkiem”- powiedział po sesji w poniedziałek Maciej Bobrowski, analityk z Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Według niego, choć udało się obronić kluczowy poziom wsparcia, 2910 pkt na indeksie największych spółek, rokowania na następne dni nie są dobre.

„Wydaje się, że przebieg następnej sesji będzie zależał od sytuacji na amerykańskiej giełdzie Nasdaq. Jeśli ten indeks spadnie o ponad 1%, otwarcie w Warszawie będzie raczej negatywne”- powiedział.

Wartość indeksu WIG 20 na koniec piątkowej sesji wyniosła 2.931,50 pkt, po wzroście o 0,43%. Obroty na rynku akcji wyniosły blisko 900 mln zł.(ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WIG20 na plusie, perspektywy nie najlepsze