WIG20 na razie nie radzi sobie z piątkowym szczytem

(Artur Szymański)
21-02-2005, 15:08

W popołudniowej fazie sesji WIG20 utrzymuje wysokie loty. Inwestorzy nie zdołali jednak jak na razie pokonać piątkowego maksimum 2085 pkt. Kolejna próba wisi w powietrzu, ale jeśli i ona nie przyniesie powodzenia, to końcówka sesji może być podobna jak w piątek.

W popołudniowej fazie sesji WIG20 utrzymuje wysokie loty. Inwestorzy nie zdołali jednak jak na razie pokonać piątkowego maksimum 2085 pkt. Kolejna próba wisi w powietrzu, ale jeśli i ona nie przyniesie powodzenia, to końcówka sesji może być podobna jak w piątek.

Przypomnijmy, że ostatnie półtorej godziny ostatniej sesji minionego tygodnia przyniosło realizację zysków osiągniętych w pierwszej fazie notowań. Spadek zabrał aż 40 pkt, a WIG20 na zamknięciu wrócił do poziomu poprzedniego dnia.

Za dzisiejszy wzrost odpowiadają w głównej mierze banki z Pekao SA na czele, który przed sesją podał nieco lepsze od oczekiwań wyniki ubiegłego kwartału. Chociaż o dużym zaskoczeniu in plus mówić nie można, to jednak 340 mln zł zysku netto względem 315 mln oczekiwanych przez analityków było dobrym pretekstem do podciągnięcia kursu o 3 proc. w górę.

Obroty nie są jednak specjalnie wielkie. Natomiast dużą wartością handlu może się pochwalić PKO BP. Tu obroty przekroczyły 130 mln zł (trzy razy tyle co PEO) a kurs przez cały dzień idzie w górę w tempie niecałych 1,5 proc. Inwestorzy podkręcają również notowania KGHM i PKN Orlen. Ten ostatni zbliża się obrotami do dziewięciocyfrowej wartości handlu.

Sumarycznie jednak obroty na całym rynku są dziś niższe niż przy poprzednich trzech dniach ostrej jazdy w górę. Nie będzie jednak sesji w USA, co tłumaczy słabszą aktywność graczy. Spodziewać się można było nawet mniejszych obrotów, ale indeksom GPW wydatnie pomaga ponad 2-proc. wzrost węgierskiego BUX-a. Zagranica wyśrubowuje szczyt hossy do maksimum w reakcji na obniżenie przez Centralny Bank Węgier stóp procentowych o 75 pkt bazowych. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 na razie nie radzi sobie z piątkowym szczytem