WIG20 nie podzielił optymizmu

Sebastian Gawłowski
27-01-2006, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła osiągnięcie poziomu 3 tys. pkt pierwszy raz w historii notowań kontraktów na WIG20. Ten optymizm nie udzielił się indeksowi, co przesądziło, że zamiast kolejnych maksimów, zyski liczyli tym razem posiadacze krótkich pozycji.

Spadek wyniósł około 80 pkt, ale już niejednokrotnie trend wzrostowy wytrzymywał takie demonstracje sprzedających. Podaż będzie kosztować dużo wysiłku aby zanegować dotychczasową hossę. Notowania rozpoczęły się zwyżką o 10 pkt. Pierwsze transakcje zawierano po 2985 pkt. Gracze chyba uparli się, żeby futures osiągnęły psychologiczny poziom i dopięli swego. W pierwszych 30 minutach handlu kontrakty wyznaczyły maksimum dokładnie na 3000 pkt. Sielankę przerwał rynek kasowy, gdzie nastroje nie były już tak dobre. W efekcie najpopularniejsza seria zawróciła na południe. Popyt próbował się bronić w okolicach 2950 pkt. Bez efektu, a marcowe kontrakty pogłębiły przecenę do 2927 pkt. Zamknięcie wypadło 11 pkt wyżej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 nie podzielił optymizmu