WIG20 nie poradził sobie z wczorajszym szczytem

14-09-2004, 11:39

Zgodnie z oczekiwaniami początek sesji przyniósł zapowiadany wzrost indeksów. WIG20 pokonał poziom 1800 pkt, ale nie poradził już sobie z wczorajszym szczytem. W efekcie rozczarowania, doszło do dynamicznego spadku o około 20 pkt.

Mimo słabego otwarcia rynków zachodnich (a pewnie właśnie dzięki temu), indeksy GPW wtorkową sesję rozpoczęły od sporego wzrostu. WIG20 przy sporych obrotach ponownie pokonał 1800 pkt i doszedł 7 pkt wyżej, w okolice wczorajszego maksimum. Na więcej zabrakło sił, no i doszło do spadku.

Nie jest on jednak głęboki, a na dodatek nie grają w nim pierwszoplanowej roli spółki, które wczorajszą sesję mogą zaliczyć do udanych, czyli TP i PKN. Kursy ich wprawdzie spadają zgodnie z rynkiem, ale przy dość niskich obrotach.

Największa wartość handlu towarzyszy notowaniom Pekao. Duzi inwestorzy podobnie jak na wczorajszym zamknięciu, dokonali kilku dużych transakcji, przy spadku notowań. Najmocniej tracą mniejsze komponenty WIG20 – Świecie, Orbis, Dębica. Duże spółki tracą wolniej, co można odczytać jako brak zdecydowanej chęci do kontynuacji spadków. Podaż nie jest mocna. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 nie poradził sobie z wczorajszym szczytem