WIG20 nie zdołał pokonać 1700 pkt

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 27-02-2004, 00:00

Wczorajsza sesja przyniosła próbę przełamania dominacji sprzedających na rynku. W trakcie handlu indeksy rosły na fali dobrej koniunktury na zachodzie. Jednak kupujący nie zdołali utrzymać swojej przewagi do końca dnia. Atak WIG20 na psychologiczny poziom 1700 pkt zakończył się fiaskiem. Niewykluczone, że na przełomie miesięcy podaż znów przyciśnie.

Gwiazdą sesji był PKN Orlen, który opublikował najlepsze wyniki w historii spółki. Orlen sprostał oczekiwaniom rynku. Firma zanotowała rekordowy zysk netto i zapowiada wypłatę dużej dywidendy. Posiadacze akcji mogą liczyć na około 0,47 zł na walor. W trakcie sesji kurs rósł ponad 4 proc.

Impuls do kupna bankowych akcji dał Pekao. Jego kurs rósł na początku handlu nawet 5 proc. W ślad za zwyżkującym Pekao podążyły inne banki. Na wyraźnym plusie były BRE Bank i BZ WBK. Niewielki wzrost notował BPH. To dziwne, gdyż jego wyniki to jedna z niewielu pozytywnych wieści z sektora bankowego w ostatnim czasie. Dobrą passę utrzymywał też branżowy inwestor BPH. Notowany na GPW największy austriacki bank — BA CA — zanotował w 2003 roku wzrost zysku netto o 43 proc. Wśród instytucji finansowych na minusie był tylko Millennium, do niedawna bohater spekulacji po plotkach o możliwym przejęciu banku. Znów słabo prezentowały się papiery Agory. Prezes spółki podtrzymuje plany przejęcia stacji telewizyjnej.

To był dobry dzień dla mniejszych firm. Wyraźnie rosły ceny m.in. ATM, Kruka, Krakchemii i MCI. Wycenie MPEC nie przeszkodziła Rada Wrocławia, która unieważniła uchwałę o wyjściu miasta ze spółki. Podobno na przeszkodzie stoją jedynie względy proceduralne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 nie zdołał pokonać 1700 pkt