WIG20 nieznacznie zyskuje przy skromnych obrotach

(Artur Szymański)
04-05-2005, 12:49

Zgodnie z oczekiwaniami środowa sesja przynosi jak na razie niewielki wzrost indeksów przy niedużych obrotach.

Zgodnie z oczekiwaniami środowa sesja przynosi jak na razie niewielki wzrost indeksów przy niedużych obrotach.

WIG20 ustanowił dzienne maksimum na poziomie 1882 pkt po czym stracił 10 pkt i wszedł w okres stabilizacji na 0,5-proc. plusie. Atmosfera na GPW jest spokojna, a obroty umiarkowane. Po dwóch godzinach z okładem, wartość handlu akcjami spółek z WIG20 wynosi 180 mln zł.

Najmocniej drożeją dziś akcje Pekao SA, kurs idzie w górę o ponad 2,5 proc. przy obrotach rzędu 35 mln zł. Mniej więcej podobną wartość handlu obserwuje się na walorach PKN Orlen, ale kurs płockiej rafinerii sporo traci, już ponad 1 proc. Tuż za Pekao ustawił się w kolejce KGHM ze wzrostem 2,5 proc.

Spokojnie zareagowali akcjonariusze BPH na dobre wyniki I kwartału. Kurs zyskał nieznacznie na wiadomość o wzroście zysku netto o 40 proc. do wartości 205 mln zł. Jest to wartość zgodna z oczekiwaniami analityków.

Spada natomiast cena akcji BA CA, chociaż bank nie rozczarował wynikami. Grupa austriackiego banku miała 207 mln euro zysku netto w I kw. 2005 roku wobec 139 mln euro zysku rok wcześniej. Nieznacznie tracą walory Grajewa i tu reakcja jest uzasadniona bowiem w I kwartale zysk spółki spadł do 19,06 mln zł z 25,06 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrosły natomiast przychody do 230,14 mln zl z 173,71 mln rok wcześniej.

Nie ma się czym pochwalić Sokołów. Skonsolidowany zysk netto mięsnej spółki w I kwartale był o ponad 70 proc. gorszy niż przed rokiem, i wyniósł 4,52 mln zł. Spółka usprawiedliwia się, że jest to rezultat wzrostu cen mięsa, niższego poziom zakupów w stosunku do okresu przed wejściem do UE, niższej rentowności eksportu z powodu umocnienia się złotego i spadku wydatków na konsumpcję. Kurs na GPW nie reaguje. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WIG20 nieznacznie zyskuje przy skromnych obrotach