WIG20 odbija w górę po słabym otwarciu

(Artur Szymański)
24-01-2005, 11:42

Po zaskakująco słabym początku indeksy zaczynają odrabiać straty. Zjazd do 1808 pkt na WIG20 był dziełem przede wszystkim mniejszych komponentów indeksu. Obroty są niewielkie, a to pozwala z przymrużeniem oka patrzeć na obniżkę lotów.

Po zaskakująco słabym początku indeksy zaczynają odrabiać straty. Zjazd do 1808 pkt na WIG20 był dziełem przede wszystkim mniejszych komponentów indeksu. Obroty są niewielkie, a to pozwala z przymrużeniem oka patrzeć na obniżkę lotów.

Poniedziałkowa sesja zaczęła się zaskakująco słabo – WIG20 otworzył się poniżej ubiegłotygodniowego minimum, a zaraz potem spadł do 1808 pkt. Na rynku terminowym baza znów spadła do zera. Mam wrażenie, że to co się dzieje ma na celu wymieść z rynku ostatnich optymistów.

Podaż nie była jednak specjalnie mocna. Obudzony popyt zdołał doprowadzić do odbicia. Sporo może zależeć od rynków zagranicznych. Na razie jest nieciekawie – początkowe spadki pogłębiają się, frankfurcki DAX traci 1 proc. Na Węgrzech też dominują sprzedający.

Duże spółki GPW zachowują się względnie nieźle. Niewiele, ale jednak drożeje PKN Orlen jako jedyna spółka z WIG20. Lepiej od indeksu zachowuje się PKO BP, które zapewnia najwięcej obrotów (25 proc. całości handlu). Nieco słabiej natomiast prezentuje się Telekomunikacja Polska, zaś najgorzej na indeks wpływają Polimex, Prokom i Orbis taniejące po ponad 2 proc.

Na szerokim rynku dobrze radzą sobie Odlewnie. Spory wzrost to zasługa wykonania prognozy przychodów na 2004 r. Zakładała ona wzrost sprzedaży do co najmniej 83,24 mln zł, tymczasem udało się osiągnąć 84,5 mln zł. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 odbija w górę po słabym otwarciu