WIG20 oddał już początkowy spory wzrost

(Artur Szymański)
opublikowano: 01-04-2005, 11:33

Trochę wbrew oczekiwaniom początek piątkowej sesji przyniósł sporo emocji. Zakryto lukę bessy, co zdynamizowało ruch w górę aż wartość WIG20 osiągnęła 2024 pkt. Tu jednak napotkano kontrę podaży, aktywnej zwłaszcza na akcjach TP.

Trochę wbrew oczekiwaniom początek piątkowej sesji przyniósł sporo emocji. Zakryto lukę bessy, co zdynamizowało ruch w górę aż wartość WIG20 osiągnęła 2024 pkt. Tu jednak napotkano kontrę podaży, aktywnej zwłaszcza na akcjach TP.

Dobry początek zapewnił umacniający się złoty i rosnący indeks giełdy węgierskiej. Czwartkową niemoc pokonał PKN Orlen, który z najsłabszego stał się jednym z mocniejszych dziś ogniw. Zmienił się więc rolą z Telekomunikacją Polską, która dziś traci na wartości ponad 1 proc.

To głównie za sprawą podaży jej akcji WIG20 pod koniec pierwszej godziny sesji oddał cały początkowy wzrost i zaliczył minimum na 2003 pkt. Wydaje się, że fundusze nie sprzedadzą tanio skóry i będą broniły się przed zejściem poniżej okrągłej bariery. Na Zachodzie w tabelach giełdowych dominuje kolor zielony, co jest kamyczkiem do zagródki byków. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WIG20 oddał już początkowy spory wzrost