WIG20 osłabł po mocnym starcie

KZ
24-03-2009, 10:36

Wysokie otwarcie to wszystko, na co na  początku sesji stać było giełdowe byki. Indeks blue chipów podążył na południe w  ślad za osłabieniem nastrojów na rynkach Europy Zachodniej.

Na otwarciu WIG20 wzrósł o 2,27 proc. do 1585,57 pkt., ale dość szybko sprzedający zepchnęli wskaźnik o 20 pkt. niżej. Ci, którzy liczyli na większą siłę impulsu z Wall Street muszą się więc dziś czuć rozczarowani. Obroty są spore. Wśród największych spółek skalą zwyżki wyróżnia się KGHM, choć cena miedzi po 8 dniach wzrostów na giełdach w Azji poszła dziś w dół.

Znów sporo ciekawego dzieje się w segmencie małych i średnich firm. Wasko drożeje po informacji o podpisaniu wartej 45 mln zł dwuletniej umowy ramowej na sprzedaż usług dla TP SA.

Dynamiczne wybicie kontynuuje Orco Property Group. Wczoraj spółka podała, że w jej akcjonariacie pojawił się prywatny inwestor z udziałem… 2,6 proc.

Po raz kolejny bez istotnej przyczyny wyraźnie rosną notowanie Internet Group. Wczoraj papiery spółki podrożały o 33,3 proc., dziś już po 30 minutach zwyżka przekraczała 20 proc., a obroty – 1 mln zł.

Nadal wzięciem cieszą się walory Hutmenu, które zyskują dzięki zapowiedzi buy backu. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, ekspansji spółki na rynkach zagranicznych sprzyja też osłabienie złotego. Gazeta nie dotarła chyba jeszcze do informacji o problemach firmy i o tym, że jej biznes raczej się zwija niż rozwija.

Skup akcji własnych chce też przeprowadzić LC Corp (drożeje przy sporych obrotach), ale ma z tym problemy formalne i być może skończy się tylko na deklaracjach.

Mimo powiększenia straty po dziewięciu miesiącach roku obrotowego, zakończonego 31 stycznia, w cenie są dziś papiery Immoeast. Gorsze wyniki firmy to konsekwencja przede wszystkim ujemnej wyceny portfela nieruchomości.

Duże obroty towarzyszą zwyżce Petrolinvestu, dzięki czemu notowania indeksu PB Krauze po raz pierwszy od początku roku powróciły ponad poziom 100 pkt. Podobnie jest z indeksem PB Solorz.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / WIG20 osłabł po mocnym starcie