WIG20 podąża za słabnącym złotym

(Artur Szymański)
opublikowano: 21-03-2005, 12:05

Po niezłym otwarciu poniedziałkowej sesji nie ma już śladu. Indeksy giełdowe idą w dół śladem złotego. Słabną też giełdy węgierska i praska. Odżywają obawy o wycofywanie się kapitału zachodniego z giełd Europy Środowo-Wschodniej.

Po niezłym otwarciu poniedziałkowej sesji nie ma już śladu. Indeksy giełdowe idą w dół śladem złotego. Słabną też giełdy węgierska i praska. Odżywają obawy o wycofywanie się kapitału zachodniego z giełd Europy Środowo-Wschodniej.

WIG20 systematycznie osuwa się na coraz niższe poziomy. Będzie to trwało jeszcze przez jakiś czas, bo do ostatniego dołka 1950 pkt brakuje jeszcze kilkunastu punktów.

Wydaje się, że dopiero w tej okolicy popyt będzie się aktywniej bronił. Pocieszające jest, że spadkowi nie towarzyszą duże obroty. Generalnie mimo spadku atmosfera na rynku jest dość spokojna.

Niewiele też tracą dwie najważniejsze dla rynku spółki – Telekomunikacja Polska i PKN Orlen. Ich kursy solidarnie spadają w tempie około 0,5 proc. Gorzej wiedzie się bankom. Najmocniej rynek w dół ciągnie BRE Bank, którego akcjonariusze realizują pokaźne zyski z ostatnich kilkunastu dni. Słabnie też Pekao. Na przeciwnym biegunie znajduje się natomiast PKO BP.

Nie lepiej prezentuje się szereg mniejszych komponentów WIG20, tanieją akcje Computerlandu, Netii i Stalexportu. Niewiele, ale jednak można zarobić m.in. na walorach Cersanitu, Orbisu i Mondi. Na szerokim rynku zwyżkę kontynuuje Bioton. Mocniej tracą kursy ZREW-u, Jutrzenki i Ropczyc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane