WIG20 podnosi się po początkowym sporym spadku

(Artur Szymański)
11-04-2005, 11:43

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwsza faza poniedziałkowej sesji na GPW przyniosła spory spadek indeksów. Po osiągnięciu dołka 1967 pkt, pojawił się jednak popyt i inwestorzy zaczynają odrabiać straty.

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwsza faza poniedziałkowej sesji na GPW przyniosła spory spadek indeksów. Po osiągnięciu dołka 1967 pkt, pojawił się jednak popyt i inwestorzy zaczynają odrabiać straty.

Otwarciu dzisiejszej sesji nie sprzyjały zarówno spadek amerykańskich indeksów na ostatniej sesji na Wall Street, minusowe otwarcie dzisiejszych notowań na giełdach zachodnioeuropejskich jak również poranne osłabienie złotego. Nic więc dziwnego, że wartość WIG20 na dzień dobry obniżyła się o ponad 1 proc.

Nie ma jednak powodów do paniki, bo już po kilkudziesięciu minutach udało się doprowadzić do odbicia. Pod koniec pierwszej godziny notowań WIG20 wrócił do poziomu z otwarcia, po czym wyszedł nieco wyżej, ale już przy spadku obrotów. Niewykluczone, że dalsza część sesji będzie stała pod znakiem stabilizacji na około 0,5-proc. minusie.

Wzrosła nieco aktywność handlujących. W pierwszej godzinie sesji obroty akcjami spółek z WIG20 przekroczyły 130 mln zł, czyli dwukrotnie więcej niż średnio podczas czterech poprzednich dni o tej samej porze. Nie zmieniła się natomiast spółka w największym stopniu odpowiedzialna za łączną wartość handlu, czyli PKN Orlen.

Spółka zapewnia połowę obrotów. Kurs traci mniej niż 1 proc., ale z tendencją do odrabiania początkowych strat. Analitycy PKO BP rekomendują kupna akcji rafinerii, jeden jej papier wyceniając na 58,5 zł. Analitycy zwracają jednak uwagę, że wartość ta w znacznej mierze opiera się na przejęciu Unipetrolu. Jeśli transakcja nie doszłaby do skutku, to wówczas jedna akcja Orlenu byłaby przez nich wyceniana na 45 zł. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WIG20 podnosi się po początkowym sporym spadku