WIG20 pogłębił dołek sprzed tygodnia

(Artur Szymański)
27-04-2005, 12:19

Po dwóch godzinach sesji WIG20 traci ponad 1,5 proc. choć na otwarciu strata była dość niewielka 0,4 proc. Szybko jednak podaż wzięła sprawy w swoje ręce i w efekcie indeks największych spółek pogłębił dołek sprzed tygodnia.

Po dwóch godzinach sesji WIG20 traci ponad 1,5 proc. choć na otwarciu strata była dość niewielka 0,4 proc. Szybko jednak podaż wzięła sprawy w swoje ręce i w efekcie indeks największych spółek pogłębił dołek sprzed tygodnia.

Przecena wyhamowała w okolicy 1875 pkt. Tak nisko WIG20 po raz ostatni był pod koniec stycznia. Obroty nie są duże, ale to raczej marna pociecha dla posiadaczy akcji. W pierwszej godzinie wartość handlu była zbliżona do wczorajszej wynosząc około 70 mln. W kolejnych 60 minut notowań ochota do sprzedaży nieco osłabła, po 120 minutach sesji obroty na akcjach największych spółek podsumowano na 120 mln zł.

Dekoniunktura w Warszawie nie jest dziś niczym szczególnym na tle mizerii w Europie. Indeksy giełd Eurolandu również tracą ponad 1 proc. Na Węgrzech jest jeszcze gorzej, BUX traci ponad 2 proc. (tyle że w poniedziałek zyskiwał 3 proc.). Dziś jeszcze czeka nas decyzja Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych. Spodziewana jest obniżka o 25 pkt bazowych.

Wczoraj KGHM był jedyną spółką ze ścisłego grona gigantów, której akcje nie staniały. Dziś więc spółka nadrabia zaległości w spadkach taniejąc o prawie 2 proc. W dalszym ciągu słabnie PKO BP. PKN Orlen i Telekomunikacja Polska zachowują się zgodnie z rynkiem. Po wczorajszym spadku o 9,9 proc. dziś odbija skromnie Softbank, ale przy niskich obrotach. To tylko przystanek w spadkach. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PO

Puls Biznesu

Inne / WIG20 pogłębił dołek sprzed tygodnia