WIG20 w południe oddał początkowy wzrost

(Artur Szymański)
opublikowano: 03-11-2006, 12:16

W południe indeks WIG20 osunął się do poziomu czwartkowego zamknięcia oddając tym samym 25 pkt z początkowego dodatniego dorobku sesji.

W południe indeks WIG20 osunął się do poziomu czwartkowego zamknięcia oddając tym samym 25 pkt z początkowego dodatniego dorobku sesji.

W pierwszych minutach ostatniej sesji tygodnia wskaźnik koniunktury największych spółek warszawskiej giełdy osiągnął wartość 3115,5 pkt rosnąc tym samym o 0,75 proc. wobec wartości zamknięcia poprzedniej sesji.

Szybko się jednak okazało, że na wiele więcej inwestorzy nie mają co liczyć. Przeciwnie, większość graczy skłoniła się ku sprzedaży akcji tyle że z nieco wyższego pułapu niż wczoraj po południu. W efekcie po dwóch i pół godzinach sesji WIG20 zjechał do czwartkowego poziomu.

Obroty są niewielkie, sięgają około 150 mln zł, z czego 27 mln zł to wartość umówionej transakcji pomiędzy dużymi inwestorami PKO BP. Wygląda na to, że na giełdzie niewiele będzie się działo do czasu publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy (o godz. 14:30). Analitycy oczekują, że w październiku liczba etatów w sektorze pozarolniczym wzrosła do 125 tys.

Dane gorsze od oczekiwań mogą spowodować odwrót inwestorów z rynków akcji. Wczoraj inwestorów zmartwiła seria niepomyślnych informacji z USA, po których tąpnęły indeksy giełd zachodnioeuropejskich – nie zmieniła się wydajność pracy (podczas gdy analitycy zapowiadali wzrost o 1,1 proc.). Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła bardziej niż prognozowano, a wzrost zamówień w amerykańskim przemyśle był z kolei niższy od szacunków. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WIG20 w południe oddał początkowy wzrost